Nonprofit szervezetek
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a hazai felsőfokú mérnökképzés meghatározó intézménye, mely 242 éves múltra tekint vissza, négy Nobel-díjas kollégával, élenjáró innovációs megoldásokkal, és évi több mint 20.000 hallgatóval. Intézményünk nyolc Karán folytatott tudományágak lefedik a teljes légiközlekedési ökoszisztémát, a légijármű tervezéstől kezdve, az elektronikán, informatikán át, egészen a gazdasági, és menedzsment területekig. A BME a hazai légiközlekedés oszlopos tagja, mind a szakember képzés (pl. MRO és pilótaképző programok), mind a k+f területén (pl. légijármű tervezés, KTNL drón fejlesztések, Magyarországi Drón Koalíció alapító).
Nemzeti Közszolgálati Egyetem
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem négy kara a hazai és nemzetközi közigazgatási, rendészeti és honvédelmi, valamint a vízügyi szakemberek képzésének elismert intézménye. A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar 2018 óta felel az állami célú légiközlekedés szakembereinek utánpótlásáért állami légijármű-vezető, katonai repülésirányító és katonai repülőműszaki szakirányokon. Mindezt számos kutatással erősíti a kar, amely kiterjed a repülés több területére, köztük a repülésbiztonság számos aspektusára.
Nyíregyházi Egyetem
A Nyíregyházi Egyetem a legnagyobb felsőoktatási intézmény Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. A mezőgazdasági és műszaki szakképzés helyi előzményei az 1930-as évektől eredeztethetők, jogelődei révén 1914-es alapítást datálhat. 2016-tól, mint alkalmazott tudományok egyetem működik. Közel 60 éves hagyománnyal rendelkezik a pilótaképzés, illetve az ehhez kapcsolódó műszaki mérnökképzés területén. Országosan a legnagyobb múltú szakmai képzőhely, hallgatói hazai és nemzetközi piacról is érkeznek.
Gál Ferenc Egyetem
A Gál Ferenc Egyetem sokszínű és magas színvonalú képzéseket kínál békéscsabai, gyulai, szarvasi, budapesti és szegedi kampuszain. Az egyetem különösen nagy figyelmet fordít a műszaki képzés fejlesztésre. A műszaki menedzser képzés célja, hogy a hallgatók korszerű gyakorlati és elméleti tudást sajátítsanak el, felkészítve őket a munkaerőpiac kihívásaira. Az egyetem célja, hogy képzéseivel hozzájáruljon a megye fejlődéséhez, regionális iparfejlesztési programelemeihez.
HUN-REN SZÁMÍTÁSTECHNIKAI ÉS AUTOMATIZÁLÁSI KUTATÓINTÉZET (SZTAKI)
A HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet a HUN-REN kutatási hálózat tagja, az ország legnagyobb és legsikeresebb informatikai kutatóintézete.
A SZTAKI a tágan értelmezett informatika tudományának műhelye, az információtechnológia, számítástudomány és rokonterületei nemzeti kutatóbázisa. Elsősorban az informatika műszaki-tudományos és matematikai kérdéseivel foglalkozik, de a kutatások kiterjednek mindazon alkalmazott területekre, amelyek az alapkérdésekkel kapcsolatban állnak.